Trophy Szczecinek 2021 to już historia, tak więc czas na krótkie podsumowanie.

wpis w: Aktualności 0

Kiedy w głowie, kilka lat temu, kiełkowała mi myśl o tych zawodach, nie sądziłem, że tak szybko uda się z nich zrobić, jedną z bardziej prestiżowych imprez wędkarskich w kraju. Pracując nad regulaminem, chciałem aby uwzględniał on dwie rzeczy. Po pierwsze, miał promować łowienie dużych ryb. Po drugie, miał dawać szansę także tym wędkarzom, którzy na co dzień  w zawodach nie startują. Po kilku modyfikacjach, które były następstwem konsultacji z wiodącymi twarzami polskiego wędkarstwa, mogę stwierdzić, że to się udało.  I tak też, bez zmian w zasadach rozgrywania Trophy, bawimy się od roku 2017.

Jedną z rzeczy, która wyróżnia tę międzynarodową rywalizację, to klimat,  tworzony przede wszystkim przez uczestników. To dzięki nim, my organizatorzy, możemy ładować akumulatory na długie jesienno-zimowe wieczory, za co serdecznie dziękujemy. Wszelkie uwagi, a po każdej edycji zawodnicy nam je przekazują, bierzemy po uwagę, bo zależy nam na tym, aby Trophy, z roku na rok było coraz lepsze.

Organizacja dużych wydarzeń, w epoce covidowego szaleństwa, nie jest łatwa. Tym bardziej cieszymy, że dane nam było się spotkać w dniach 14-17 października bieżącego roku, w Szczecinku.

Podczas dwóch tegorocznych tur, rozgrywanych na jeziorach Trzesiecko i Wierzchowo, mieliśmy wszystko. Zmienną, czasami wręcz ekstremalną pogodę. Chimerycznie żerujące ryby, które „odpalały” się na krótkie momenty. Kapitalne okazy okoni (43 cm, 42 cm, 39 cm) i szczupaki, największy miał 110 cm i bez wątpienia jest marzeniem niejednego spinningisty. Wieczory integracyjne i bankiet z fontanną – uczestnicy Trophy wiedzą co się z niej sączyło. Dopełnieniem całości były atrakcyjne nagrody, zarówno te pieniężne – 20 000 zł, 10 000 zł i 5 000 zł netto, gwarantowane przez organizatorów, jak i te ufundowane przez sponsorów.

Loading Images

Pierwsza dziesiątka tegorocznych zmagań przedstawia się następująco:

1.            Twoja Energia I

2.            Barduta.pl         

3.            Jacek & Paweł Team     

4.            V12 Fishing Team           

5.            Lucky John Polska          

6.            ZZ Lublin             

7.            JP Stróżak Spinning Team           

8.            Zander fun        

9.            Team Jabłońscy              

10.          Salmon Wolin 2               

Loading Images

Wiele ekip, które brały udział w Trophy Szczecinek 2021 było z nami po raz kolejny, między innymi wszystkie ekipy stojące na pudle. To dla nas ogromne wyróżnienie i coś co napędza nas do działania. Zaufanie, jakim nas obdarowujecie, jest nie do przecenienia. Rokrocznie przyjeżdżają także nowi uczestnicy, których celem jest wygrana w tych zawodach. Nie każdemu się to udaje, ale wiele z nich wraca do nas ponownie. Oczywiście, są też tacy, którym zasady panujące w Szczecinku nie odpowiadają, ale wszystkich nie jesteśmy w stanie zadowolić.

Cieszymy się że byliście z nami w tym roku, no i oczywiście liczymy na to, że w przyszłym znowu się spotkamy.  Już teraz planujcie sobie wolne w dniach 20-23 października 2022. Na ten właśnie  czas zaplanowaliśmy kolejną edycję Trophy Szczecinek, o czym oficjalnie informujemy Was, jak i organizatorów innych imprez wędkarskich w naszym kraju.

Sponsorami Trophy 2021 byli: Savage Gear, Nizel, Relistick Shad, Clean Car, Sil Veg Druk, Anvil Art, Bloke Fishing, SP Design, Miasto Szczecinek, Gmina Szczecinek, Powiat Szczecinecki, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Okręg PZW w Koszalinie.

Organizatorzy to: Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury.

Patronat medialny na tym wydarzeniem objęły: Wiadomości Wędkarskie, TV Gryf, TV Zachód, Głos Koszaliński, iszczecinek.pl, miastozwizja.pl, szczecinek.com, Radio Koszalin