Nie tak dawno zadano mi pytanie: od kiedy w moim życiu są ryby? Z tego co pamiętam, od zawsze. Pasją zaraził mnie mój ojciec, a miałem wtedy kilka lat. Oczywiście, zaczynałem od bambusowego kijka, a przeglądając Wiadomości Wędkarskie, które w owych czasach były deficytowym towarem, nie tylko marzyłem o tym aby pisać dla tego czasopisma, być jego częścią, ale przede wszystkim śniłem o sukcesach, o Mistrzostwie Polski, o Kadrze Narodowej, o występach międzynarodowych. Nie sądziłem, że kiedyś dane mi będzie to wszystko osiągnąć. Ponieważ do wiedzy dochodziłem przez wiele lat, nie zawsze usłanych różami, chciałbym, za pośrednictwem tego bloga, dzielić się z Wami wiedzą, dzięki której będziecie mogli osiągać sukcesy idąc na skróty. Mam nadzieję, że informacje i porady jakie tutaj znajdziecie, pomogą Wam osiągać sukcesy, ale nie tylko te sportowe. Moim zamieram jest stworzenie strony, która pozwoli Wam czerpać maksymalną satysfakcję z wędkowania, głównie tego związanego ze słoną wodą.

Swoją pasję przelewam również na pracę. Przez wiele sezonów o przynętach, których używam krążyły legendy. Dzięki nim udało mi się wiele razy stawać na podium najważniejszych imprez wędkarskich rozgrywanych nie tylko w naszym kraju. Gdyby zdarzyło się to raz, to można by pomyśleć, że było to dziełem przypadku, natomiast od wielu sezonów pilkery, które teraz są sygnowane znakiem GETKA® pozwalają mi być jednym z najskuteczniejszych europejskich wędkarzy morskich. 3 – krotnie zdobywałem złoty medal na Mistrzostwach Europy, 10 – krotnie byłem Mistrzem Polski, 5 razy wygrałem klasyfikację Grand Prix Polski w łowieniu na przynęty sztuczne z dryfujących łodzi, a w 2010 byłem w niej drugi.

Takie wyniki nie biorą się znikąd. Wiele lat eksperymentowania z technikami, przynętami i rozmaitymi konfiguracjami zestawów morskich, pozwoliły mi wyselekcjonować to co najlepsze i najskuteczniejsze. W tym o czym piszę  nie znajdziecie niczego czego sam nie używam lub nie używają tego towarzysze moich wypraw.  Odpowiednie rodzaje, kolory i kształty przynęt, akcesoria, wędziska, plecionki i kołowrotki  to rzeczy, które umożliwiły mi wejście na sam szczyt. W wędkarstwie ważny jest sprzęt, technika oraz wybór odpowiedniego łowiska, ale nawet to nie jest tak ważne jak doświadczenie, którym na tym portalu chcę się z Wami dzielić.

To o czym piszę to nie są puste slogany reklamowe. Aby dojść do mistrzostwa, wiele lat podpatrywałem najlepszych wędkarzy morskich w Polsce, Europie i na świecie. Dzięki zebranemu doświadczeniu będę chciał Wam podpowiadać co i jak robić aby łowić przyjemniej, skuteczniej i efektywniej.

Do zobaczenia nad wodą.